Jedan obrok dnevno

Početkom školske godine i naša škola priključila se međunarodnom humanitarnom projektu “Marijini obroci” (Marys meals), projektu koji omogućuje jedan obrok dnevno najsiromašnijoj djeci svijeta na mjestu njihova obrazovanja.

Cilj projekta je odgajati i obrazovati učenike u skladu s općim kulturnim i civilizacijskim vrijednostima, ljudskim pravima i pravima djece; odgajati ih da žive u multikulturalnom svijetu poštujući različitosti, razvijati toleranciju te poticati na humanitarno djelovanje. Uz to, odgajati i obrazovati učenike da aktivno i odgovorno sudjeluju u demokratskom razvoju društva, razvijati socijalne i građanske kompetencije kod učenika te solidarnost i suosjećanje kao temeljne vrednote.
Koordinator projekta u našoj školi je prof. Maja Breulj.

Više o našem sudjelovanju možete pročitati ovdje, a fotografije prikazuju dio naših učenika i djelatnika uključenih u projekt.

Skip to content