Posjetili smo Bruxelles – sjedište Europske unije

„TVOJA EUROPA, TVOJ GLAS“ ‪#‎YEYS2015‬

Belgija 3

Prošli su tjedan učenici naše škole, točnije učenici 2. TM razrednog odjela i profesorica Marija Pataran boravili u Bruxellesu u Belgiji gdje su boravili i sudjelovali u sklopu programa Europskog gospodarskog i socijalnog odbora „Tvoja Europa, tvoj glas“.

Belgija 1

Učenici su na sastanku 28 škola iz Europe (svaku državu članicu Europske unije predstavljala je jedna škola odabrana na natječaju na koji se prijavilo više od 400 škola, a Hrvatsku je predstavljala naša škola).

Belgija 2

Učenici su predstavili rezultate ankete o mogućnostima europske građanske inicijative i aktivnom građanstvu koju su proveli u školi na uzorku od 120 učenika, kao i stavove učenika o politici, pomicanju dobne granice za pravo glasa s 18 na 16 godina, te kako poboljšati prava manjina u Hrvatskoj.
Čestitamo im na uspjehu u natječaju i drago nam je da se i glas mladih iz Hrvatske čuje!

Dolje možete pogledati nekoliko fotografija kako im je bilo 🙂

2015_04_23_yeys_024-extra_large

belgija 9

belgija 10

belgija 7

belgija 5

belgija 6

2015_04_23_yeys_092-extra_large

belgija 8

Belgija 4

Skip to content