Projekt Voltolinijevim stopama

Voltolinijevim-stopama-do-Strossmayera-620x400

Kao gosti naše škole, Srednje strukovne škole Antuna Horvata, boravili su predstavnici Srednje strukovne škole “Fojnica” iz Kiseljaka i Obrtno tehničke škole iz Splita s kojima zajedno sudjelujemo u projektu “Voltolinijevim stopama” koji se realizira povodom 200. obljetnice rođenja biskupa Strossmayera.

Josip Voltolini Splićanin je kojega je biskup Strossmayer angažirao za izradu dekoracija u đakovačkoj katedrali. Uz đakovačku katedralu, Voltolini je ukrasio i sarajevsku katedralu i neke splitske javne građevine, što je i bio povod uključenja partnerskih škola u ovaj projekt.

Škola iz Kiseljaka rado se, kako ističe profesor Mijat Tuka, uključila u ovaj projekt, kao i škola iz Splita, te se očekuje nastavak suradnje. Sudionici projekta posjetili su katedralu i Strossmayerov grob u kripti.

Projekt Voltolinijevim stopama financiran je sredstvima Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Nadamo se da su se naši prijatelji iz Kiseljaka i Splita osjećali ugodno u našoj školi i našem gradu.

Skip to content