Izabrani smo za najbolju školu u Osječko-baranjskoj županiji !!!

13382234_1104330199639071_1420044600_n

S ponosom ističemo činjenicu da smo dobitnici ovogodišnje Nagrade Osječko-baranjske županije u području prosvjete. 🙂

Iza nas je iznimno uspješna godina na svim poljima pa nam je posebno drago da smo u velikoj konkurenciji zaslužili ovu nagradu. Predlagač Nagrade bilo je đakovačko Udruženja obrtnika. Do sada smo dobili Nagradu Grada Đakova 1999.,  Nagradu šegrt Hlapić kao najbolja škola u Hrvatskoj 1999. i 2010. godine a sada i Nagradu Županije.

13335398_1104359289636162_971788703_n

Valja se podsjetiti da smo izabrani za jednu od 150 e-škola u Republici Hrvatskoj, da smo zastupali našu državu u Europskom parlamentu u Strasbourgu, da smo jedina škola iz Hrvatske koja je predstavljala našu županiju i Hrvatsku u sjedištu Europske unije u Bruxellesu , da nam je Osječko-baranjska županija dodijelila Zelenu povelju kao Eko-školi, da su proizvodi naše Učeničke zadruge Strossmayer u pet najboljih proizvoda Učeničkih zadruga u Hrvatskoj, da smo uz potporu  Ministarstva turizma osmislili, izradili i promovirali suvenire s prepoznatljivim motivima našeg grada, te svi ostali projekti, uspjesi na mnogim natjecanjima mnogih struka, kao i sportski uspjesi učenika i nastavnika naše škole!

Ovo je nagrada svim učenicima i zaposlenicima škole – kojih je oko 900, ali i svim roditeljima i majstorima kod kojih učenici pohađaju praksu.  🙂

13335182_1104330186305739_1908784887_n

13342375_1104359272969497_2001918686_n

Tko su ostali dobitnici?

Župan dr. sc. Vladimir Šišljagić danas, 1. lipnja 2016. godine, uručio je najviša javna priznanja koja Osječko-baranjska županija dodjeljuje za životno djelo i za iznimna postignuća u 2015. godini. Čestitao je nagrađenima i zahvalio što su svojim predanim radom ostavili neizbrisiv trag u životu Županije. Nazvao ih je najboljima među najboljima.
Nagradu Osječko-baranjske županije za životno djelo kao javno priznanje za cjelokupnu djelatnost koja je od osobitog značenja za razvitak određenog područja djelovanja, odnosno za ostvarenje koje predstavlja značajan doprinos razvitku određene djelatnosti te trajno dobro od značaja za Županiju, dodijeljena je dr. sc. Draženki Gutzmirtl za životno djelo ostvareno u području gospodarstva i znanosti te Dragutinu Keržeu za životno djelo ostvareno u području tjelesne kulture i športa.
Nagrada Osječko-baranjske županije, javno priznanje za iznimna postignuća na području Županije u 2015. godini dodijeljena je:
• u području gospodarskih djelatnosti:
– Dioničkom društvu Tvornica ulja Čepin za iznimna pregnuća i rezultate ostvarene u revitalizaciji i stvaranju optimalnih uvjeta unaprjeđivanja proizvodnje i plasmana proizvoda kao značajnog doprinosa jačanju gospodarske osnove Županije,
– Društvu s ograničenom odgovornošću Romos-commerce – Hotel Waldinger u Osijeku za naročito uspješno oblikovanje i provedbu koncepta pružanja visoke razine hotelijerskih i ugostiteljskih usluga potvrđene najvišim strukovnim priznanjima,
– Obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu Jančo Goran, Punitovci za iznimni poduzetnički poduhvat koji je rezultirao podizanjem najsuvremenije obiteljske svinjogojske farme u Hrvatskoj zaokruženog proizvodnog ciklusa kao putokaza osiguranja održivosti poljoprivredne proizvodnje i revitalizacije ruralnog prostora,
– Obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu Lacković Srđan, Bilje za Seoski turizam Lacković za značajne radne i poslovne rezultate u razvoju ruralnog turizma;
u području prosvjete
– Srednjoj strukovnoj školi Antuna Horvata, Đakovo za naročite uspjehe u organiziranju odgojno-obrazovnog rada i zapažene rezultate u stručno-pedagoškom i metodičkom izvođenju nastave i drugih oblika prosvjetne djelatnosti;
• u području kulture
– Ogranku Matice hrvatske Osijek za iznimne rezultate u poticanju, organiziranju i promicanju ostvarenja koja predstavljaju značajan doprinos kulturnom i društvenom razvoju;
• u području tjelesne kulture i športa
– Gimnastičkom društvu Osijek-Žito za iznimna postignuća u razvoju gimnastičkog sporta oličena sportskim rezultatima na državnim i međunarodnim natjecanjima, kontinuitetom uspješnog organiziranja sportske manifestacije svjetske razine te stvaranjem pretpostavki izrastanja gimnastičkog centra izvrsnosti.

Skip to content