Naša Učenička zadruga Strossmayer sudjelovala na 28. Državnoj smotri UZ Republike Hrvatske u Zadru

unnamed

Učenici naše Učeničke zadruge Strossmayer plasmanom na županijskoj smotri u Ernestinovu ostvarili su pravo na sudjelovanje na 28. Državnoj smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske koja se održavala 5. i 6. listopada 2016. godine u Zadru.

Proizvodi na našem štandu bili su raznoliki i vrlo zapaženi. Predstavili smo se temom pod motom Sjeti se Slavonije!  kojom smo htjeli podsjetiti i osvijestiti našu okolinu na napuštena i osiromašena slavonska sela i gradove.

Na štandu su bili magnetići obojani u duhu starih slavonskih kućica, bunari, krušne peći, različite vrste čajeva, domaći kolačići, domaća tjestenina, dimljeni sir. Također smo imali i praktičnu radionicu izrade slavonskog sira koju su pod vodstvom mentorice Zvjezdane Bogdane predstavile naše učenice Kristina Jagodić i Nikolina Marinović.

Nastup je bio vrlo zapažen što potvrđuje interes za naše proizvode.

Čestitamo dragoj mentorici i dragim učenicama na lijepom uspjehu! 🙂

unnamed-1

Skip to content