Udruga proizvođača prirodnih proizvoda od šljiva Slavonka održala predavanje našim učenicima

20161122_115430

U utorak 22. studenog 2016. Udruga proizvođača prirodnih proizvoda od šljiva Slavonka održala zanimljivo i korisno predavanje našim učenicima poljoprivredne struke.

Teme koje su gosti prof. dr. sc. Bojan Stipešević (Zavod za bilinogojstvo, Poljoprivredni fakultet Osijek), mr.sp. Stjepan Galović (predsjednik UPDŠ Slavonka) i Toni Galović, dipl. iur. (tajnik UPDŠ Slavonka) bile su Utjecaj klimatskih promjena na tradicijske sorte, Važnost osiguranja sadnica autohtonih/zavičajnih sorti šljiva za očuvanje biološke raznolikosti i opstanak ljudi u ruralnom prostoru.

Učenicima su također prikazana i objašnjene Izmjene i dopune Zakona o trošarini, te im je prikazan i prikladan film na temu Stara slavonska šljivovica od Austro-Ugarske do danas nakon čega su učenici postavljali pitanja i razgovarali na navedenu temu.

20161122_115355

Skip to content