Razvrstavajmo otpad!

8. prosinca 2016. godine đakovačko komunalno poduzeće Univerzal doniralo je spremnike za razvrstavanje otpada koji su postavljeni u školskoj zgradi kako bi se učenike i djelatnike obaju škola, naše i Ekonomske, potaknulo na odgovorno postupanje s otpadom, odnosno njegovo razvrstavanje u odgovarajuće spremnike.

Svečanoj primopredaji spremnika nazočio je direktor Univerzala, gospodin Mile Kaselj, a nazočni predstavnici Vijeća učenika naših škola prenijet će svojim razrednim kolegicama i kolegama zamolbu da plastične boce uvijek odlože u zeleni spremnik,  čepove u žuti, a limenke u plavi. Podsjećamo, kutije za stari papir nalaze se učionicama  već desetak godina.

Naglašavamo da odvojeno prikupljanje otpada u našoj školskoj zgradi ima i humanitarni karakter. Prikupljena sredstva od boca daruju se humanitarnom projektu Marijini obroci, a plastični čepovi  pomažu oboljelima u Društvu  multiple skleroze Primorsko-goranske županije.

Još jednom, sve vas pozivamo na humanost i razvrstavanje otpada!

03

02

04

Skip to content