Naši učenici predstavili Šokačku rič na 26. ČAkavskoj riči

U kino dvorani Kaštel Sućurca 27. travnja 2017. održana je 26. ČAkavska večer u organizaciji Osnovne škole Bijaći. Osim čakavske riči, pisme i igrokaza, u programu se čula i šokačka rič.
Učenici naše Srednje strukovne škole Antuna Horvata izveli su recital Riči šokačke. Učenike su uvježbale profesorice Henrijeta Matković i Dubravka Bradić, a nastupili su Ružica Branković, Katarina Mandić, Marko Tremboš i Ivan Živić.
Osim nastupa, učenici i nastavnici naše škole posjetili su Osnovnu školu Bijaći te botanički vrt Osnovne škole Ostrog s kojom je dogovorena suradnja oko uređenja školskoga vrta srednjih škola u Đakovu.
S ravnateljicom OŠ Bijači Jadrankom Šošić dogovoren je nastavak suradnje na projektu povezivanja čakavske i šokačke riči. Naredni susret će biti u našem dragom Đakovu.
Skip to content