Slavonski kolači u OŠ Vladimir Nazor

Osnovna škola Vladimir Nazor iz Đakova je u petak 29.9.2017.  u okviru svog kurikuluma organizirala predstavljanje svatovskih običaja Slavonije u okviru projekta „Kulturna baština dječjim očima“. Sudionici projekta, osim škole domaćina,  bili su i članovi KUD-a Tena iz Đakova, učenici po prilagođenom programu s roditeljima te učenici kuhari i pekari iz naše škole s nastavnicama D. Scharmitzer i M. Klepo te defektologinjom I. Petenjak.

U školskom dvorištu uz ples i tamburaše širio se miris bakinih kolača tzv. „kalupaša“. Slavonske kolače predstavili su domaćini, a naši učenici kuhari iz 3. K i pekari iz 1.M/P/Fot razreda pekli su kalupaše. Bilo je zanimljivo i poučno.

Radujemo se budućoj suradnji!

Učenici i gosti

Učenici domaćini

Nastup KUD-a Tena

Kulturna baština dječjim očima

Skip to content