Sudjelovali smo na svehrvatskoj smotri Dana kruha u Malinskoj na Krku

Obilježavanje Svehrvatske smotre Dani kruha – Dani zahvalnosti za plodove zemlje pridonosi cijelovovitom odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, upoznavanju i očuvanju biološke raznolikosti Hrvatske, podizanju svijesti o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani, a temelji se na izgrađivanju pozitivnih stavova i stvaranju pravilnog emocionalnog odnosa  djeteta (učenika) i prirode.

Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni.

Ovogodišnja svečanost obilježavanja Dana kruha održala se u Malinskoj na Otoku Krku, 15. listopada 2017. godine u organizaciji Udruge Lijepa Naša. Naša škola je zajedno s Ugostiteljko-turističkom školom iz Osijeka predstavljala našu županiju.

Predstavnici naše škole bili su učenici 2. M/P/MPM razreda i 3. K razreda Andrea Lozančić, Josip Ivančević i Mia Molnar uz mentorstvo nastavnice Marije Batori.

Zahvaljujemo svima na ugodnom druženju, dobroj organizaciji i veselimo se novom susretu! 🙂

Skip to content