Naša škola odabrana je u projektu provedbe pratećih aktivnosti Školske sheme

Na sastanku  Povjerenstva za odabir škola za provedbu aktivnosti pratećih obrazovnih mjera u sklopu Školske sheme, sastavljenom  od  predstavnika  svih partnera, koji sudjeluju u provedbi Školske sheme (Ministarstvo poljoprivrede, Agencija za plaćanja u poljoprivredi, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Ministarstvo zdravstva, Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Savjetodavna služba)  donesena je  Odluka o odabiru škola u kojima će se provoditi aktivnosti pratećih obrazovnih mjera: Organiziranje satova kušanja voća i povrća i/ili mliječnih proizvoda; Sjetva, sadnja i održavanje školskih vrtova;  posjet PG-u koje se bavi proizvodnjom voća i povrća i/ili mlijeka i mliječnih proizvoda  (stočarske farme) i Predavanja – edukacija djece o poljoprivredi, zdravim prehrambenim navikama, lokalnim lancima opskrbe hranom, ekološkoj i održivoj proizvodnji i borbi protiv rasipanja hrane. Među odabranim školama je i Srednja strukovna škola Antuna Horvata koja će kao jedna od rijetkih u Hrvatskoj provesti sve dodatne mjere pratećih aktivnosti Školske sheme, zahvaljujući dobro osmišljenom i napisanom programu voditelja projekta Marije Katilović i Krunoslava Biberovića, koji će biti i voditelji provedbe projekta na razini škole  u koji će se uključiti svi učenici i veliki broj nastavnika i vanjskih suradnika.

Provedba projekta započet će potpisivanjem Ugovora.  Naša škola jedina je iz Đakova u ovom projektu.

Skip to content