512. rođendan Državne ergele lipicanaca u Đakovu

Đakovačka ergela proslavila je 512 godina postojanja i 212 godina uzgoja konja lipicanaca. Tim povodom otvorila je svoja vrata brojnim posjetiteljima, a višestoljetnu tradiciju obilježili su velikom proslavom i raznovrsnim sadržajima. Gosti su uživali u obilasku pastuharnice, jahaonice, kreativnih radionica za najmlađe i velikog sajma sa slavonskim delicijama i autohtonim suvenirima – bio je to jedinstveni spoj tradicije i turističke priče za sve generacije.

U cijelom tom pozitivnom okruženju sudjelovala je i naša škola s radionicom Makrame – tehnika vezenja užeta, namijenjenom najmlađim posjetiteljima. Spoj tradicije i kreativnosti  njegujemo kroz Učeničku zadrugu Strossmayer i slobodne aktivnosti, a pokazale su ga naše učenice Marija, Anita i Josipa.

Kreativne radionice za najmlađe

 

Baš smo vrijedne!

Makrame – tehnika vezanja užeta

Radni stol

Skip to content