U našoj školi održan je stručni skup Međužupanijskog stručnog vijeća, podsektor Prehrana

U našoj školi, 24. studenog 2018. održan je 1. Stručni skup Međužupanijskog stručnog vijeća, Obrazovni sektor Poljoprivreda, prehrana i veterina, područje rada Prehrana za nastavnike triju županije: Osječko-baranjske, Vukovarsko-srijemske i Virovitičko-podravske. Na Skupu je bilo nazočno 38 nastavnika.

Voditeljica Međužupanijskog stručnog vijeća Maja Breulj, dipl.ing., prof. savjetnik predstavila je dnevni red i Plan i program rada MŽSV za škol. god. 2018./2019.  kojeg su članovi vijeća usvojili. Na Skupu su održaene sljedeće teme:

 

TEME SKUPA:

  1. Razvoj Obrazovnog sektora poljoprivreda, prehrana i veterina – Maja Breulj, dipl.ing., prof. savjetnik, Srednja strukovna škola Antuna Horvata, Đakovo
  2. Sektorsko vijeće za poljoprivredu, prehranu i veterinu i njegova uloga u razvoju Sektora – Maja Breulj, dipl.ing., prof. savjetnik, Srednja strukovna škola Antuna Horvata, Đakovo
  3. Što smo naučili kroz Projekte Erasmus+ i druge ESF projekte? -Predstavljanje projekta „Mi jedemo odgovorno“- Danijela Josipović, dipl. ing., Ugostiteljsko – turistička škola Osijek
  4. Bioenzim-čuvar okoliša-predstavljanje projekta – predstavljanje projekta- Marija Katilović, dipl.ing., prof. mentor i Nevenka Kokalović, dipl.ing., prof. mentor, Srednja strukovna škola Antuna Horvata, Đakovo
  5. AEHT-europsko natjecanje učenika u turističkim i ugostiteljskim disciplinama u Nizozemskoj – izviješće s natjecanja Ankica Živić, dipl.ing., prof.savjetnik, Srednja strukovna škola VINKOVCI
  6. Jestivo cvijeće i njegova primjena – predavanje i degustacija proizvoda- Željko Bionda, dipl.ing., prof.mentor, Ekonomska škola Braća Radić, Đakovo i Marija Katilović, dipl.ing., prof. mentor., Srednja strukovna škola Antuna Horvata, Đakovo
  7. Natjecanja u Sektoru Poljoprivreda, prehrana i veterina u škol. god. 2018./2019.- predstavljanje novog modela natjecanja – Maja Breulj, dipl.ing., prof. savjetnik, Srednja strukovna škola Antuna Horvata, Đakovo
  8. Univerzalni dizajn u učenju – Maja Breulj, dipl.ing., prof. savjetnik, Srednja strukovna škola Antuna Horvata, Đakovo
  9. Dani strukovnih nastavnika – od22. do 24. listopada 2018. u Šibeniku – stručno usavršavanje nastavnika -izvješće nastavnika

Teme su bile zanimljive nazočnim nastavnicima što pokazuju i dobiveni rezultati evaluacijskih listića skupa. Dobivene nove informacije sa Skupa nastavnici će moći primijeniti u nastavi.

Napravljeni keksi su s lavandom, a cvijeće je jestivo i služi za dekoraciju.

Skip to content