Informiranje naših učenika završnih razreda o prijelazu na tržište rada – HZZ

U četvrtak, 11. travnja 2019. godine, rukovoditeljica Odsjeka za profesionalno usmjeravanje i obrazovanje pri Hrvatskom zavodu za zapošljavanje Katarina Katulić održala je predavanje za sve naše učenike završnih razreda.

Predstavila je našim učenicima svoje područje rada, informirala ih o mogućnostima zaposlenja, kao i o mogućnostima cjeloživotnog obrazovanja.

Upoznala je učenike s načinom i važnosti pripreme za uspješan intervju s poslodavcem osvještavajući i pojašnjavajući pritom djelotvorne metode pripreme; neverbalnu komunikaciju u razgovoru, najčešća pitanja na intervjuu i uspješnu samoprezentaciju tijekom intervjua. Također im je pojasnila kako pretraživati baze podataka o ponudi radnih mjesta, te kako samostalno izraditi životopis i zamolbu za posao.

 

 

 

Skip to content