Dan ergele Đakovo

Početkom rujna u prostoru Državne ergele Đakovo održana je manifestacija „Dan ergele Đakovo“ kojom se obilježila 513. godišnjica osnutka ergele, kao i 213 godina uzgoja konja lipicanaca.

Tim povodom ergela je svoja vrata otvorila mnogobrojnim posjetiteljima. Gosti su uživali u obilasku pastuharne, jahaonice, kreativnih radionica za najmlađe i velikog sajma sa slavonskim delicijama i autohtonim suvenirima – bio je to jedinstveni spoj tradicije i turističke priče za sve generacije.

U cijelom ovom pozitivnom okruženju sudjelovala je i naša škola s radionicom za najmlađe posjetitelje „Makrame – tehnika vezenja užeta“. Spoj tradicije i kreativnosti pokazale su naši učenici Marija i Marko sa svojim profesoricama S. Lasić, T. Jakšić i D. Scharmitzer kroz učeničku zadrugu Strossmayer i slobodne aktivnosti. Svi smo se počastili školskim kolačićima od pira.

??

Skip to content