Proslavili smo Europski dan jezika

U četvrtak, 26. rujna 2019. god. u našoj školi prigodnim aktivnostima proslavili smo Europski dan jezika koji se na inicijativu Vijeća Europe obilježava od 2001. godine.

Ciljevi Europskog dana jezika su upozoravanje javnosti na važnost učenja jezika, promicanje bogate jezične i kulturne raznolikosti Europe te cjeloživotno učenje jezika u školi i izvan nje,  bilo u svrhu školovanja, za profesionalne potrebe te za potrebe mobilnosti.

U našoj školi ove smo godine poseban naglasak stavili na mađarski jezik, budući da mnoga jela koja i dan danas pripremamo vuku korijene iz nama susjedne države.

Učenici 2.K razreda ovom su prigodom u školskom praktikumu pripremili pileći paprikaš (Csirkepörkölt), dok su tijekom sata Engleskog jezika služeći se rječnikom s interneta prevodili sastojke zadanog recepta, natjecali se u rješavanju kviza Kahoot te pogađanju prijevoda zadanih riječi.

 

Skip to content