Svome gradu za blagdane – Bakini kalupaši

Druga radionica ovogodišnjeg ciklusa “Iz knjige na stol” u suradnji naše škole i Gradske knjižnice i čitaonice održana je 10. prosinca u poslijepodnevnim satima kao dio gradske manifestacije Svome gradu za blagdane. Voditeljice su bile nastavnice Dubravka Scharmitzer i Sanja Andrić, a najvažniji edukatori bili su učenici pekari iz 1.C/M/P te mesari iz 3.M/P/FOT razreda. Naši učenici vrlo su vješto pokazali učenicima gostima iz 7.b razreda OŠ Vladimir Nazor Đakovo i njihovoj nastavnici Sanji Vidović kako se prave kalupaši. Na početku je nastavnica Sanja Andrić kroz prezentaciju objasnila vezu između vatre i kalupaša, ali i brojne kulturne i povijesne zanimljivosti o vatri i pripremama za Božić.

Slijedio je zatim praktični dio.
Kad se strukovnjaci uhvate bakinih kalupaša, onda se ne pripremaju i ne jedu samo klasični slatki, već se tu nađu i kalupaši s kobasicom i slaninom! Moramo priznati, izvrsni su! A za sve one koji više vole neku zdraviju varijantu, nastavnica Snježana Koturić iz Srednje škole Ilok, pokazala je kako se rade kalupaši s batatom! Preeeedobri su!

Bilo je zaista dinamično! O ugodnim mirisima da i ne govorimo.

 

 

 

Skip to content