Učenička zadruga Strossmayer na gradskom pikniku

Piknik je osmišljen kao interaktivni događaj, naime sami možemo kreirati svoje sadržaje ili sudjelovanje u aktivnostima koje su drugi osmislili i organizirali. Na taj način su i nastavnici naše škole, inače voditelji pojedinih slobodnih aktivnosti, osmislili radionice na Pikniku u Strossmayerovom parku koji je organizirala ARLA – udruga za promicanje urbane kulture u subotu 21. kolovoza 2021.

Uz putokaze koje su napravili naši stolari, bile su tu i zelene palačinke, čokoladni fondue, čaj od mente, šarene vjetrenjače pa i terarij za biljke. “Iako nova školska godina nije počela, s aktivnostima smo već počeli, a naši učenici zadrugari pokazali su veliku kreativnost”, rekla je voditeljica UZ Strossmayer Zvjezdana Bogdan.

Organizatorice zabave u parku naglasile su kako je Piknik zero-waste, druženje bez smeća, pa je i naša školska ekopatrola bila zadovoljna. Upotrebljavane su reciklirane staklenke, čaše kao i papirnate vrećice. Glazbu, ples, druženje i bez smeća očekujemo i sljedeće godine.

 

 

 

Tekst i fotografije: Dubravka Scharmitzer

 

Skip to content