Iz knjige na stol: Arsen Dedić – od knjige, stiha i pjesme do vina i stola

Zanimljivo događanje u okviru projekta Iz knjige na stol održano je 28. listopada u organizaciji naše škole i Gradske knjižnice i čitaonice Đakovo u prostoru Gradske knjižnice, a u sklopu promidžbenih aktivnosti Regionalnog centra kompetentnosti Ugostiteljsko turističke škole iz Osijeka.

U Mjesecu hrvatske knjige poveznica između knjige i stola bila je pjesnička riječ Arsena Dedića. Stihovi istoimene pjesme Vino i gitare  potaknuli su Dubravku Scharmitzer da osmisli program u kojem su sudjelovali naši učenici  i nastavnici (Ivan Išasegi, Sanja Andrić, Mirjana Klepo, Dario Kustura, Ivana Platužić, Henrieta Matković). Recitirale su se i slušale Arsenove pjesme, a posjetitelji su doista puno saznali o povijesti vinarstva, sortama grožđa u našem podneblju, razlici između bijelih, crnih i rose vina, vinskim čašama, degustaciji, vinu u mitologiji… Dobili su i letak s receptima za pripremu vinskih štapića i  vinskoga kolača, koje su također mogli kušati na kraju programa. U odličnoj atmosferi svi su proveli ugodnu večer.

 

Skip to content