Posjet učenika OŠ “V. Nazor” našoj školi

Tijekom današnjeg jutra učenici šestih razreda đakovačke Osnovne škole “Vladimir Nazor” posjetili su našu školu kako bi razgledali školski arboretum i plastenike. Profesori Drago Smoljo, Robert Adrić, Krunoslav Biberović i Henrieta Matković proveli su ih kroz oba plastenika, antistresni biovrt i arboretum. U zelenom okruženju gosti su vidjeli što sve naši učenici siju i sade u plastenicima, mirisali su različito začinsko i ljekovito bilje (mentu, origano, kadulju…) te prošetali kraj 50 označenih vrsta drveća i grmlja koje okružuje školsku zgradu. Kao Ekoškola bavimo se uzgojem bilja na ekološki način, a osnovcima smo istaknuli koliko su ekološka načela i briga za okoliš važni za svakoga pojedinca, ne samo u bavljenju poljoprivrednim aktivnostima, već i u svakodnevnom izboru namirnica koje kupujemo i/ili konzumiramo.

 

 

Skip to content