1. Festival tehnike u Đakovu

OŠ “Vladimir Nazor” Đakovo organizirala je 1. Festival tehnike zajedno s našom Srednjom strukovnom školom Antuna Horvata i s udrugama koje se bave tehnikom i tehničkom kulturom u petak (16. rujna 2022.) u prostoru Kuće Reichsmann na đakovačkom korzu.

Na Festivalu su se predstavile udruge koje žele popularizirati svoj rad kao i potaknuti najmlađe da se uključe u aktivnosti tehničke kulture. Kako osmisliti aktivnosti u slobodno vrijeme te kako pronaći buduće zanimanje, predstavili su kroz predavanja i radionice nastavnici i učenici naše škole velikom broju posjetitelja.

Različitim praktičnim radionicama, projekcijama, izložbama, prezentacijama i demonstracijama vidjeli smo: modelarstvo, elektroniku, strojarstvo, automatiku, informatiku, robotiku, radiokomunikaciju, fotografiju, prehranu i kreativu mladih tehničara u quilling radionici. “Naši učenici bili su pravi prezenteri svog zanimanja”, rekla je voditeljica cijelog projekta,  nastavnica Sanja Vidović iz OŠ “V. Nazor” Đakovo.

Tekst: D. Scharmitzer

Fotografije: FKK (Tranzistor)

Skip to content