Sudjelovali smo u kampanji Zasadi stablo, ne budi panj!

I ove se godine naša škola uključila u nacionalnu kampanju Udruge „Zasadi stablo, ne budi panj!” u kojoj se organizira i provodi sadnja stabala u Republici Hrvatskoj, kao i njihovo mapiranje u aplikaciji CROGIS.

Vrijedne učenice i učenici iz 3. AT razreda posadili su u našem školskom arboretumu osam sadnica: pet stabala (dva pitoma kestena, judino drvo, japanski javor i paulovniju), dva grma (malinu i božikovinu) te penjačicu gliciniju. Tri sadnice nabavili smo sami, a pet smo dobili zahvaljujući Osječko-baranjskoj županiji.

Ovom sadnjom doprinijeli smo i današnjoj ekotemi o održivom razvoju, tijekom koje je istaknuta zabrinjavajuća činjenica da se šume na planeti krče brže nego što  uspiju narasti nova stabla. Stoga, imate li okućnicu ili zemljište s nekoliko slobodnih m2 prostora, zasadite stablo! U brošuri na sljedećoj poveznici možete pronaći detaljne upute za sadnju: https://zasadistablonebudipanj.hr/up/prirucnik-ZSNBP-za-web.pdf

Skip to content