UZ Strossmayer i Muzej Đakovštine – Slikanje uz vino

Muzej Đakovštine 22. ožujka 2023. organizirao je kreativnu radionicu Slikanje uz vino zajedno s našom UZ Strossmayer i Udrugom slikara Suncokret u prostoru Muzeja. Tema radionice bila je poznati slikar Vilim Svečnjak i njegova Mrtva priroda s grožđem. Naravno, u cijelu priču uklopila su se i naša školska vina Frankovka i Graševina,  kao i Đakovačka vina Pinot sivi i Cabernet sauvignon.

Učenici 2.K razreda u zanimanju kuhar zajedno su sa svojom nastavnicom predstavili vino te ga upotrijebili u gotovljenju poznatih vinskih štapića. Učenici su bili vrlo vrijedni i cijelo vrijeme se širio miris vina u čašama i u pečenim štapićima. Da sve bude viđeno i na fotografijama, pobrinuli su se učenici fotografi iz 1.FOT/KO razreda sa svojim nastavnikom.

Slobodno vrijeme učenika i nastavnika, kao i njihovo uključivanje u kreativna događanja u gradu, može pomoći budućim učenicima pri odabiru zanimanja u našoj školi.

                    Tekst: D. Scharmitzer

                                                         Fotografije: učenici fotografi iz 1. FOT/KO 

Skip to content