Učenička zadruga Strossmayer u Iloku

Učenička zadruga Tehnikum iz Srednje škole Ilok pozvala je našu Učeničku zadrugu Strossmayer na 17. Međunarodni sajam inovacija, gospodarstva i tehničkog stvaralaštva mladih INVENTUM u Ilok da predstavi svoj rad. Sajam je organizirala Udruga inovatora Tesla od 31. ožujka do 1. travnja ove godine. Naši učenici, inače članovi Učeničke zadruge, na vrlo kreativan i edukativan način predstavili su školsko pirovo brašno u tradicijskim kolačima – bakinim kalupašima.

Prezentacija školskog polja, žetve pira, kao i pirovog brašna, izazvala je oduševljenje domaćina, ali i gostiju te su učenici:Lucia, Sanja, Vladana, Lana i Stjepan dobili priznanje za prezentaciju. Priča o piru počela je pitanjem: “Kada su vafli postali bakini kalupaši?”, a završila pečenjem kolača u elektičnom pekaču.

Uz priču i mirisne kolače odrađena je još jedna vrlo uspješna prezentacija naše škole i UZ Strossmayer.

                                                                           Tekst i fotografije: D. Scharmitzer

 

Skip to content