Sudjelovali smo na Malim vezovima

Mali vezovi, priredba dječjeg folklora kojom se čuva tradicijsko stvaralaštvo i kultura i brine za folklornu i svoju budućnost održavaju se već dugi niz godina u sklopu glavne manifestacije Đakovačkih vezova. Od župne crkve Svih svetih do Strossmayerovog parka prodefiliraju brojne dječje skupine iz cijele Đakovštine, Slavonije te drugih krajeva Hrvatske, a nakon povorke program se  nastavi nastupima i radionicama u Strossmayerovom perivoju pred brojnom publikom. Tako je bilo i ove godine 2. srpnja 2023. , a nastupilo je 35 skupina malih folkloraša i ostalih sudionika.

Naša škola uvijek rado sudjeluje u važnim događanjima u gradu, pa tako i u ovome koji je vrlo visoko na ljestvici važnosti  ne samo za naš grad nego i čitavu osječko-baranjsku županiju. Uz podršku partnera iz RCK VirtuOs naši učenici kuhari, slastičari i pekari zajedno sa svojim nastavnicama sudjelovali su u programu gdje su učenici za posjetitelje pekli palačinke i okrijepili sudionike nakon nastupa na pozornici. Ovo događanje poslužilo nam je i kao dobra prigoda za promociju strukovnih zanimanja, zanimanja u ugostiteljstvu, turizmu i prehrani i Regionalnog centra kompetentnosti iz ovih područja. Vrijeme je upisa u srednje škole i zgodno je upoznati roditelje i djecu sa zanimanjima koja nudimo i mogućnostima koje imamo za školovanje za ova zanimanja.

Skip to content