Učenička zadruga Strossmayer i StretARTanje

ARLA – udruga za promicanje urbane kulture osmislila je druženje ne nekoliko različitih lokacija u gradu, tijekom ljetnih praznika za kreativne ljudi iz različitih udruga pod nazivom StreetARTanje. Projekt je podržao Grad Đakovo i Osječko-baranjska županija, a realiziran je u sklopu Đakovačkog ljeta. I naša Učenička zdruga Strossmayer dala je svoj doprinos ovom ljetnom događanju u Parku pod nazivom PIKNIK, 19. kolovoza 2023. god.

Dok je učenica Gordana Štangl pekla bakine kalupaše, a učenik Adrian Blažević je fotografirao, nastavnica D. Scharmitzer predstavila je školski projekt – pirovo brašno. Ostali sudionici su uz glazbu, kreativne radionice, druženje, sokove i kavu pružili podršku i pohvalili naše učenike, a i aktivnosti naše škole i RCK.

 

Tekst: Dubravka Scharmitzer

Foto: Adrian Blažević

Skip to content